Поради интензивни врнежи од снег утрово е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Како што информираат од ЈП „Македонија пат” забраната е воведена од 10:00 часот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде