Британката Луси Робсон е една од најпопуларните голферки на социјалните мрежи. Во светот на женскиот спорт има голем број убави девојки, а една од нив е токму и Луси Робсон.

Луси е вистинска ѕвезда на „Инстаграм“, а нејзиниот профил е следен дури од 350.000 фанови.

Луси Робсон не е популарна само поради своите голферски вештини иако активно се бави со овој спорт.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде