Голем пожар изби попладнево во напуштена фабрика за памучна индустрија во Хрватска.

Како што јави порталот „Индекс“, пренесувајќи ги локалните медиуми, густ чад се издига над зградата.

Огнот се обидуваат да го изгаснат пожарникарите, но и покрај тоа пожарот се шири.

На терен се излезени повеќе од 50 пожарникари и 18 возила.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде