Кога избил пожар во Филаделфија на 19 спрат , еден од станарите се олучил да побегне од огнот како Спајдермен.

Имено тој се спуштал по фасадата на зградата и како од шега стигнал на земјата без никакава повреда.

Пожарникарите примиле повик околу 21 часот и 30 мнути по локално време, а кога пристигнале на лице место биле шокирано. Вииделе маж како се спушта од огромна висина, па иако сакале да му помогнат, можело да се забележи дека тој имал се под контрола.

Се верува дека причина за пожарот била мажина за преработка на ѓубре. Станарите се евакуирани, а повредени се 4 станари и 3 полицајци.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде