Во кус коментар и разговор со еден од повозрасните инспектори во државата, обвинет и осуден детектив ПРЕС ЦЕНТАР дојде до информација дека уште на првото рочиште Бојан Јовановски викан (Боки 13-ка) ќе пропее и ќе паднат доста бизнисмени, политичари па и судии и обвинители.

1ТВ додели стан во Скопје , пренесуваше Вимблдон, почна со „Инсајдер“ со спектакуларна најава па го прекина, самиот се откри во емисија со Јадрана Костова дека се пронашол во написот на новинарот Бранко Геровски, самиот кажа дека се гледал со бизнисменот Јордан Камчев кога излегол од истражниот затвор во Шутка и многу други контраверзни работи кои од АВИОН се гледаат ЈАСНО.

Имено бизнисменот Јордан Орце Камчев неколку пати бил „здраво“ физички малтретиран од бизнисменот Зоран Милевски – Кичеец, кој истиот нон стоп се жалел кај Мијалков за да му каже на Кичеец да престане да го малтретира.

Мислиме дека истрагата нема да застане тука и дека ќе биде многу многу поопширна со повеќе инволвирани. Но да не штетиме на истрагата на ОЈО да оставиме луѓето да си ја работат работата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде