Aвтомото сојузот на Македонија информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. Во моментов на автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер, поради што оттаму апелираат до сите возачи да не го користат автопатот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Надлежните велат дека е затворен од безбедносни причини.Но, вистината е во парите.Откако беше пуштен во пробно возење автодрумот, рапидно опаднаа парите на патарините од Велес до Скопје.Безбедноста е во парите, а не во безбедноста.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде