Скопјанец пријавил во полиција дека било пукано во неговото куче од расата „Ротвајлер“.

Тој го забележал кучето во дворот, кое било повредено во пределот на градите од куршуми од пиштол, по што било однесено во ветеринарна ординација во населба Аеродром.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде