Многубројни шпанки медиуми, меѓу кои и реномираниот „АС“ кој важи за близок медиуми до Реал Мадрид, пренесе мошне интересна вест, пред се за нас во Македонија.

Како што се наведува, Реал Мадрид силно е загреан во своите редови да го ангажира големиот македонски талент Елиф Елмас кој моментално е член на Фенербахче. Се наведува дека „кралевите“ веќе отпочнале прелеминарни преговори со Турците, но за овој трансфер ќе се чека првин амин од Зинедин Зидан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде