Пленот е пронајден во брод кој се превртел во делтата на Дунав. Според полицијата, вредноста на задржаниот кокаин изнесува 300 милиони евра.

За време на потрагата на дрогата, во областа Свети Георги,  беа уапсени двајца Срби, изјзави Феликс Банила, главен обвинител на Директоратот за организиран криминал.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде