Маурицио Сари вечерва е топ тема на островот, а причината е срамниот пораз од Манчестер Сити со убедливи резултата од 6-0, како и неговата реакција по мечот кога не е поздрави со Гвардиола.

Новинарите немаа милост кон Италијанецот, па по мечот му поставија низа прашања од кои едно гласеше: Дали е плашите од повик на Абрамович, односно отказ?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде