Со над 700 гласови Стево Пендаровски е избран за кандидат за Претседател на Република Северна Македонија, објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, по завршување на работата на Конгресот.

Пендаровски од говорницата се заблагодари на сите за поддршката , но најмногу на Зоран Заев и ова раководство на СДСМ.

Пендаровски им се заблагодари на неговите противкандидати Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Никола Димитров и рече дека тие се прво негови пријатели , а потоа и истомисленици со иста кауза.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде