По сопругот на Сања Н. осомничена дека на колегите им ставила отров во кафето и потоа ги гледала како се гушат, распишана е потерница поради заканите кои ги упатил до судските членови во Смедерево, кои судат на рочиштата за неговата сопруга.

Сопругот на Сања, Дејан П. е осомничен за фрлање молотов коктел во кучата на нејзиниот љубовник.

Инаку Сања, на 23. март минатата година, последниот ден пред одмор, на работа донела каде ис поред нејзината замисла, во понеделникот, кога таа ќе биде на одмор, колегите и директорот би требало да го испијат. Кафето според нејзината замисла требало да го свари кафе-куварка, така што таа ќе нема никаква врска со труењето.

Меѓутоа, планот се упропастил кога нејзин колега го земал кафето уште во петокот и сварил на уште двајца. Сите тројца биле со Итна помош однесени во болница.

С.Н. е осомничена за тешко убиство во обид и ѝ се закануваат 10 години затвор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде