Мал авион се урна врз една куќа во Пуерто Монт во Чиле, при што загинаа шест лица, соопштија градските власти.

Авионот се урнал во близина на аеродромот „Ла Палома“ во покраината Лос Логос.

Противпожарните тимови се обидуваа да го угаснат огнот за да не се прошири на соседните објекти. Авионот се урнал веднаш по полетувањето и имал полн резервоар гориво. Во несреќата загинаа пилотот и петмина патници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде