Шефот за комуникации во Белата куќа – Бил Шејн поднесе оставка, пренесе Радио Слободна Европа.

Се очекува да биде дел од кампањата за реизбор на Трамп за втор мандат во 2020 година.

“Бил Шејн направи вонредна работа за мене и за администрацијата, ќе ја  напушти  Белата куќа, но очекуваме тој да работи за претседателската кампања во 2020 година”, рече Трамп.

Сепак, има време за кампањата, и не е јасно кои се причините за неговото повлекување во сегашно време.

Блесок, кој е поранешен извршен директор на Фокс њус, беше шестиот шеф на политиката за комуникации на Белата куќа за мандатот на Трамп. Тој ја презеде функцијата на 5 јули 2018 година.

Сé уште не е познато кој ќе го наследи во Белата куќа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде