Незапаметена трагедија во Србија, момче се уби со пиштолот на татка си, а до себе остави писмо за збогум.

12-годишниот Н.М. од селото Недосавље кај Медвеѓа извршил  самоубиство, пукајќи си во уста со пиштолот на татко му, а покрај безживотното тело во крв е најдено и писмо за родителите.

Лекарите не можеле ништо да направат.

Српскиот Курир пишува дека детето било шесто одделение, а пиштолот го земало од заклучена фиока каде бил.

Семејството има уште едно дете, помлада сестра. Соседите велат семејството е добро и културно и ништо не укажувало дека ќе се случи ваков трагичен настан.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде