Шпанската полиција разби криминална група која внела кокаин во земјата преку шпанското пристаниште Алхесирас, соопшти денеска полицијата. Криминалната група дејствувала во Кадиз и Севиља.Уапсени се 32 лица и запленети 4,8 тони кокаин како и шест милиони евра во готовина.

Конфискувани се 87 имоти вредни 16 милиони евра.Истрагата за случајот започна во 2017 година.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде