Вчерашното невреме кое беше присутно и во југозападните делови од нашата земја, го зафати и северниот дел на Грција, особено Солун и Халкидики.

Еден грчки новинар снимаше како гром удира во зграда во непосредна близина. Од ударот се исплаши и самиот новинар.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде