дома Хроника Со „Пежо 206“ се превртел на кров, па веднаш бил пренесен во...

Со „Пежо 206“ се превртел на кров, па веднаш бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

138

Притоа, возачот Б.Ј. се здобил со тешки телесни  повреди и со возило на Итна медицинска помош бил префрлен во Медицинскиот центар Кочани и по укажаната помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Делчево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде