epa04527846 Hull City's Tom Huddlestone (R) is shown the red card by referee Chris Foy during the English Premier League soccer match between Chelsea and Hull City at Stamford Bridge in London, Britain, 13 December 2014. EPA/ANDY RAIN DataCo terms and conditions apply http://www.epa.eu/files/Terms%20and%20Conditions/DataCo_Terms_and_Conditions.pdf

Речиси неверојатно каков потег направија Аргентинците.

Пред крајот на еден меч од пониските лиги во Аргентина беше нападната Росана Паз, судијата која беше помошник во мечот од шестата лига во оваа земја.

Таа го подигна знаменцето поради офсајд кога се нафрлија домашните навивачи.

„Почувствував топла вода на својот грб. Го повикав судијата и барав ладна вода, за да не ми изгори грбот. Сакав да го прекинам мечот, но постигнавме договор да продолжиме“, истакна таа.

Паз била однесена во болница по мечот каде докторот установил дека има сериозна изгореница.

Одвратен потег на навивачите во Аргентина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде