дома тагови Top

таг: top

Боки 13 се обидел да заштити 16 трговски марки и тоа...

Во периодот од 2018 и 2019 година, Бојан Јовановски, осомничен во аферата „Рекет“, во Бирото за индустриска сопственост се обидел и делумно успеал да...

Мицковски измислува изговор, тврди СДСМ

Владејачката СДСМ преку соопштение прашува дали лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, сака да побегне од предлогот за брзо соочување на предвремени парламентарни избори. „Со...

И Заев и Мицковски, кај Пендаровски

Првите луѓе на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски на денешната лидерска средба кај шефот на државата, Стево Пендаровски во претседателската вила...

Сопруг му го пресече пенисот на силувачот на неговата жена.

Маж од Украина му го одсекол пенисот на човекот кој му ја силувал сопругата, во близина на нивниот дом во Украина. Додека се враќал дома...

Искусни ЕУ дипломати гневни поради блокадата на Македонија и Албанија

Многу искусни дипломати од ЕУ се гневни по блокадата на Северна Македонија и Албанија за почеток на преговорите за членство од страна на Франција...

Грчките медиуми за француското НЕ.

„Ветото од Франција предизвика политички случувања во Северна Македонија“; „Бура во Скопје по кажаното „не“ од ЕУ“; „Разочараност во Северна Македонија“; „Политички земјотрес во...

Макрон четири месеци се криел од Заев

Премиерот Зоран Заев информираше дека барал средба со францускиот претседател, Емануел Макрон, но тоа завршило без успех. „Барав средба со претседателот Емануел Макрон и преку...

Премиерот Зоран Заев е разочаран и повикува на брзи предвремени избори

Премиерот Зоран Заев предложи предвремени избори најбрзо што може, во првото обраќање откако вчера Европскиот совет одлучи да не ѝ додели датум за почеток...

Мицотакис загрижен поради одлуката на ЕУ

Резултатот беше таков што не ни дозволи да донесеме одлука и ова не е добро ни за Балканот ни за Грција, порача грчкиот премиер...

Хелсиншки бара казна за училиштето “Мустафа Камал Ататурк“

Хелсиншкиот комитет остро го осудува злоупотребувањето на учениците од гостиварското основно училиште Мустафа Кемал Ататурк за политички цели. На 17.10.2019 година, на Фејсбук страната...

Ѕид на Срамот

Меѓународна истрага за педофилија на интернет – уапсени 338 лица ширум...

Американските правници задолжени за борба против педофилијата денес соопштија дека уапсени се 338 лица во 38 земји во рамки на истрага за интернет страници...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Бора Чорба демантира: Не сум тешко болен, подготвуваме турнеја

Српскиот рокер, Бора Чорба, реагираше на написите дека има рак, и кажа дека „Рибја Чорба“ подготвува голема турнеја, односно ниту еден настап не е...