дома тагови Top

таг: top

Кој ја „креира“ политичката структура во Штип, претседателот Заев, секретарот Николовски...

По се изгледа Штип е единствениот град каде претседателот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Љупчо Николовски многу - многу не се замараат...

На “Задушница“, за малку за покој на душа.

Поради “Задушница“, ден кога живите со одење на гробишта, и други адети искажуваат почит кон мртвите, во Штип се случија повеќе сообраќајќи. Во истите главни...

Големата балканска утка на ЕУ

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико. Пред една година, Европската Унија...

Еден батка скокнал во Матка, било “матно“, не ја видел карпата.

Во СВР Скопје било пријавено дека во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен Ч.Н.(19) од Скопје. Според...

“Катимерини“ пишува ДА за Македонија. Не за Албанија!

Северна Македонија веројатно кон крајот на годинава ќе добие поддршка од ЕУ за почеток на преговорите за членство, додека во случајот на Албанија и...

Агенцијата “Фич“ по 13 години го зголеми рејтингот на Северна Македонија.

Aгенцијата „Фич” го зголеми кредитниот рејтинг на Северна Македонија од ББ на ББ+, со стабилен изглед. Ова е прво подобрување на кредитниот рејтинг на...

29.857 лица вакцинирани против сипаници

Вкупниот број на вакцинирани лица на возраст до 14 години со МРП вакцина од почетокот на епидемијата во Република Северна Македонија изнесува 29.857. Од...

Само ВМРО ДПМНЕ во пописот гледа, и бистри политика.

Само ВМРО-ДПМНЕ не може да разбере дека пописот е статистичка, а не политичка операција и затоа шири лажни информации. Пописот е неопходна статистичка операција...

ФОТО: Тешка собраќајка на патот Скопје-Блаце

Тешка собраќајна несреќе, се случило на патот Скопје-Блаце, веднаш по тунелот кој води кон Косово, јавува весникот Коха. Пред половина час, две возила БМВ со тетовски...

Две возила марка „BMW“ излетаа на патот Тетово – Скопје

Два автомобила, марка „бмв“ денеска излетаа од патот Тетово – Скопје и се најдоа во ендекот покрај коловозот, објави телевизијата АлсатМ. Причината за несреќата...

Ѕид на Срамот

ФОТО: Објавени фотографиите од српскиот фото модел која беше брутално претепана...

Турскиот државјанин чиј идентитет не е соопштен брутално ја претепал својата девојка Тања Дукиќ. Тања Дукиќ која работи како фото модел во Истанбул, ѕверски била...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Кој ја „креира“ политичката структура во Штип, претседателот Заев, секретарот Николовски...

По се изгледа Штип е единствениот град каде претседателот на СДСМ Зоран Заев и генералниот секретар Љупчо Николовски многу - многу не се замараат...
811фановиLIKE