На 09.05.2019 година во 04.30 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека пред дискотека кај “Дујле“ во Штип бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.Ц.(23) и С.Ш.(20), двајцата од Штип, од една страна и Г.Г.(26) од Делчево од друга страна. По целосно документирање на случајот, против учесниците ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Случајот не добива премногу димензии во јавноста бидејќи во физичката пресметка учествувал претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ Баже Цонев.Биле присутни на студентска забава, и потоа приказната е позната.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде