дома Македонија ТРАГЕДИЈА: Уште едно самоубиство во Скопје – телото пронајдено под мост

ТРАГЕДИЈА: Уште едно самоубиство во Скопје – телото пронајдено под мост

262

Мртво машко тело претпладнево е пронајдено во скопската населба Маџир Маало, дознава Прес Центар од свои извори.

Телото било пронајдено под мостот, а според првичните информации до кои дојде нашиот портал, човекот се фрлил од истиот. Од МВР велат дека најверојатно се работи за самоубиство и повеќе детали најавија за подоцна.

Инаку, во последниве 24 часа, ова е второ самоубиство во Скопје. Вчера претпладнето околу 11 часот, маж на возраст од 56 години си го одзеде животот скокајќи од 5. кат на ул. Трифун Бузев бр.1 во скопската населба Карпош 4.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде