Младиот 19-годишен фудбалер, Стефан Тодоровиќ починал за време на пријателскиот натпревар помеѓу Слога и Јухор.

Не е прв пат ова да се случи на фудбалски терен, а се повеќе се случува и кај младите фудбалери.

Овој пат несреќниот случај се случи на самиот почеток на натпреварот. Немало никаков контакт меѓу играчите, а младиот играч изненадно паднал на тревата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде