Полицијата во Хрватска го уапсила човекот кое е осомничено за нелегално крадење на неколку порно фотографии од Северина кои ги објави на интернет. Северина немала мир додека не дознала кој и го хакирал телефонот и ги украл експлицитните фотографии кои завршија на насловните страници.

Наводно во текот на апсењето дечкото се бранел со молчење, а Северина инсистира да утврди дали тоа момче има и некаков контакт со Милан Поповиќ.

Имено, хакерот кој го хакирало телефонот на Северина е стручно лице за такви сајбер криминали.

„Пријателка на Северина ми кажа дека кога се појавиле фотографиите, случајот го пријавила во полиција, а неодамна е уапсено и момчето кое е обвинето за тоа дело. Не знам како ќе заврши овој случај, но Северина по секоја цена сака да знае дали Милан стои зад тоа, бидејќи таа е сигурна дека тој ангажирал хакери“ вели извор близок на пејачката.За потсетување, станува збор за експлицитни фотографии на кои се гледа како пејачката ги покажува голите гради во бањата во хотел.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде