На социјалните мрежи вечерва се споделува апелот на семејството кое го бара Војислав Марковски.

Исчезнат е постар човек со деменција. Се вика Војислав Марковски, го нема од 16 часот денеска. Исчезнат е во Ново Лисиче, кај трговскиот центар Лиса, но може да е било каде низ Аеродром или Ново Лисиче, или пошироко. Облечен е во црни тренерки и црна јакна, а носи и црна спортска капа.

Ако имате било какви информации, ве молам јавете се на
075221993 или 075322677

На страната на МВР сеуште не е објавен Војислав Марковски, иако од МВР апелираа наместо на социјалните мрежи да се алармира МВР, како и да е ВАЖНО е да се пронајде лицето.

Во прилог сите исчезнати лица во државата на следниот линк:

Исчезнати лица

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде