Фиорентина стигна до реми (3-3) со гол од пенал во 100.минута. Судијата Абисо повеќе од пет минути ја прегледуваше ВАР снимката да процени дали Д’Амбросио играше со рака во шеснаесетникот, и се чини дека пресуди погрешно. Фиорентина израмни со голот од пенал на Верето, а „нероаѕурите“ се бесни на оваа одлука која им ја одзеде победата. Но, и целата италијанска фудбалска јавност е загрижена дали употребата на ВАР-системот е помош за италијанскиот фудбал.

На видео-снимката може да се забележи дека Д’Амбросио игра со гради и Фиорентина не заслужи пенал…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде