Холандски борбен авион F-16 некако „успеал“ да се погоди самиот себе со автоматско оружје за време на воена вежба, јавија локалните медиуми повикувајќи се на извори од истрагата.

Армијата сѐ уште не е сигурна како точно се случил инцидентот.

Борбениот авион F-16 претрпел „сериозна штета“ откако бил погоден со проектил, за кој било утврдено дека е негово оружје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде