Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени.

Еден турист е полесно повреден кога на него паднал гипс од музеј.

Искривен е крстот на црква во грчката престолнина.

Во делови на Атина имало прекин на струја и телефонските линии.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде