Јувентус игра фантастичен натпревар против Атлетико и веќе ја анулира предноста од два гола.

„Старата дама“ жестоко ги нападна „јорганџиите“ уште од првата минута, а Кристиано Роналдо е едноставно незапирлив.

Во првото полувреме го отвори резултатот, а на самиот старт на вториот дел уште еднаш го матира Облак.

Португалецот беше највисок во петерецот и го принуди Облак од зад гол линијата да ја извади топката.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде