,,ВМРО-ДПМНЕ никако не успеа да ги научи лекциите. Поразот, дебаклот што му се случи на Мицкоски на ТВ-дуелот не се покрива ниту затскрива со прес-конференција. Мицкоски е чест гостин во Струмица и јавноста знае дека е близок со својот баџанак, Јанев Јорданчо”, изјави
Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ и коалицијата.
Според него, токму баџанакот на Мицкоски има своја фирма во Република Бугарија, отворена за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, „Дано транс ЕООД“.

„Прашањето е кој е личниот интерес на Мицкоски од овие бизниси? Имајќи предвид дека оваа фирма е дел од најблиската фамилија на Хидро Мицкоски. Република Бугарија е членка на Европската Унија и интерес на секоја компанија е да излезе на пазарот од 500 милиони, впрочем затоа е важен процесот на интеграција во ЕУ. Ја разбираме нервозата кај Мицкоски но јавноста очекува одговори од него”, додаде тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде