Сопственик на дрон од предградие на округот Кохом во САД, успеал да сними морничави моменти од песочна бура која полека, но сигурно го проголтала неговиот град.

Неверојатната појава се протегала со километри во широчина и височина, а како што се наведува во текстот на видеото, снимателот мошне брзо го кренал дронот и исто така морал експресно да ги приземји за да не го однесе ветрот.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде