Политичарот кој беше министер за здравство ако не и најуспешен досега г-дин Имер Селмани, кој не само како министер туку и како политички лик освои доста „срца“ од Македонските граѓани, па на претходните претседателски избори освои САМОСТОЈНО еден куп гласовои рамо до рамо со најсилните против-кандидати од СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, вечерва во емисијата Клик ПЛус Изјави:  Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување на албански гласачи ….

Видео Тв21:

Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување на албански гласачи

Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување на албански гласачи

Posted by TV21 on Thursday, March 14, 2019

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде