Детскиот парк во Ниш го погоди „пијавица“ налик на торнадо која фрлаше се околу себе во густ чад од прашина.

На снимката се гледа дека вртлогот завлекува детска количка и ја фрла на другата страна со голема брзина, додека наоколу летаа работи.

-Успеавме да најдеме телефон, јакна, наочари, табакера и детска количка. Децата се уплашија, но сите се во ред, напиша авторот на снимката.

Погледнете како изгледаше:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде