Огромни блокови мраз завршија на брегот на реката Нијагара и езерата Ири во Канада поради што оваој феномен добил назив „замрзнато цунами“.

Ветровите кои дуваат и до 128 километри на час го туркаат мразот преку ѕидот на улицата и шеталиштето.

Властите ги советувале граѓаните да возат внимателно, но поради безбедност, поедини патишта во близина на езерото и реката се затворени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде