Во Белград, Србија откриена е печатница за фалсификување пари од каде запленети се 56.000 лажни евра, а при тоа уапсен е еден човек.

Акцијата за откривање на печатницата и апсењето на осомничени во петокот во координација со обвинителството ја спроведе Службата за борба против организиран криминал и Безбедносно инфрмативната агенција.

Во Вишиот суд за Танјуг велат дека судија на претходна постапкаодредил притвор од 30 дена за осомничениот С.С.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде