Многумина се тие кои собирале Панини сликички и го собирале својот албум.

Во однос на обичните сликички, „Panini Cheapskates“ се сликички кои се малку поинакви од обичните. Тоа се цртежи кои ги цртаат двајца млади, а се работи во суштина за играчи од англиските клубови.

Меѓутоа има и такви на кои не им се допаѓаат тие цртежи, а се работи конкретно за Манчестер Јунајтед кој ги забрани цртежите на нивните бивши играчи.

„За жал, не контактираа од Манчестер Јунајтед и ги забранија цртежите на нивните бивши играчи“, напишаа на Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде