Реал Мадрид од  го игра мечот против Селта во рамки на 28. коло од шпанската Ла Лига. Ова ќе биде и официјално враќање на клупата на „кралевите“ на Зинедин Зидан.

Како и што се очекуваше, Французинот беше на првиот меч направи измени во однос на почетниот тим кој го користеше Сантиаго Солари.Во одбраната се Рамос и Варан, а повторно и Марсело, десно е Одриозола. Средниот ред го сочинуваат Крос, Модриќ, Иско, а тука се уште Асенсио, Бејл и Бенземе.  Значи јасно е дека Зизу ги врати Навас, Марсело, Иско и Бејл во почетниот тим.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде