Владата во секој момент врчерва ќе одржи вонредна седница, соопштија од Владината прес служба. Владата на Република Северна Македонија вечерва во 22:30 часот ќе одржи вонредна седница по повод тешката сообраќајна несреќа која се случи на патниот правец Скопје – Тетово, се вели во краткото владино соопштение. Оттаму најавија и дека премиерот Заев во текот на утрешниот ден ќе ги посети повредените кои се наоѓаат во болница.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде