Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против В.А.(27) од село Србица, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При преглед во неговото патничко возило „Сузуки витара“, под возачкотo седиште бил пронајден пиштол калибар 7,62 милиметри, кој го носел без дозвола.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде