На опозицијата може да ѝ се исполни барањето за предвремени парламентарни избори ако кандидатот на власта, Стево Пендаровски ги загуби претседателските избори.

Ова синоќа премиерот Зоран Заев му го вети на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на телевизиски. Во замена за тоа, доби ветување од Мицкоски дека неговата партија нема да ги бојкотира претседателските избори во вториот круг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде