Цариници во Хонгхонг денеска запленија пратка од 91 килограм кокаин, со вкупна вредност од 13 милиони долари, при што е уапсено и едно лице.

Хонгконг се смета за главно азиско пристаниште и клучна точка за транзит на дрога.

Добро платените сектори во Хонгконг се профитабилен пазар за дрога, меѓу која најпопуларни се марихуана и кокаин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде