Пејачката Антониа Гиговска уште еднаш го оправда своето учество во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. „Ако згрешам нека изгорам“, песната која во оригинал ја изведува Каролина Гочева, Антониа ја одбра за вчерашниот настап.

Жирото не престана да ја фали во текот на изведувањето на песната, а позитивните коментари не ги штедеше ни подоцна, кога официјално ја коментираа. Со пет гласа и сигурно учество во следниот круг, Антониа задоволна замина од сцената.

Во продолжение погледнете го настапот на младата пејачка:

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде