Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан планира да направи целосна реконструкција за претстојниот меч од Ла Лига.

Мадридскиот тим ја пречекува последнопласираната Хуеска, а Зидан им даде одмор на петмина фудбалери. Надвор од составот останаа Варан, Куртоа, Крос, Модриќ и Асенсио, па многумина се шегуваат дека ова е тимот што ќе игра идната сезона.Во екипата се вратија Љоренте и Васкес кои ги санираа повредите и ќе играат до крајот на првенството.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде